Bardzo ambitne plany Play`a

Operator sieci komórkowych Play, zakłada, że za 2 lub 3 lata będzie miał, co najmniej 10 % wszystkich klientów telefonii komórkowej. Ten procent daje około 4 do 4,5 milionów użytkowników. Co więcej firma zaznacza, że posiada zapewnione środki finansowe na osiągnięcie tego założenia.

Operator P4 Sp z.o.o (Play) podtrzymała plany, według których na koniec 2009 roku będzie posiadała w swojej bazie ponad 3 miliony klientów. Dla porównania rok wcześniej były to 2 miliony. Firma liczy, że przychody pod koniec roku wyniosą 1,3 mld (dla porównania 841 mln przed rokiem). Są to bardzo odważnie zakładania ze strony Play patrząc przez prymat nasycenia rynku telefonów komórkowych w Polsce. Praktycznie nowego klienta można tylko przejąć od konkurencji oferując bardziej atrakcyjne usługi. Play chce to osiągnąć, od samego początku firma ta dążyła do wojny cenowej z zasiedziałymi operatorami takimi jak Orange, Era i Plus. Sam prezes Play zaznacza, że udział w ilości klientów nie przedłoży się aż tak na udział, w przychodach z całego rynku:

„W przypadku przychodów nasz udział w rynku będzie minimalnie niższy niż mierzony liczbą klientów, bo pozycjonujemy się na rynku jako operator z prostą, dostępną finansowo ofertą, zawsze nieco tańszą od konkurentów, ale również pod względem przychodów chcemy mieć minimum dwucyfrowy udział w rynku. Zdecydowanie planujemy znaczny wzrost przychodów w przyszłym roku dzięki większym przychodom z przesyłu danych i odebraniu klientów innym graczom. Mierzymy w dwucyfrowy wzrost przychodów.”

Na chwilę obecną operator Play nie notuje zysków, tylko straty, jednak operator liczy, że od przyszłego roku ta sytuacja się zmieni.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*