Czy Unia Europejska wycofa, z Europy Iphone`a ?

Wycofanie z Europy Iphone`a? Informacja brzmi nieprawdopodobnie, wręcz niemożliwie, a jednak, unijna komisarz do spraw polityki ochrony konsumentów, Pani Meglena Kuneva nie wyklucza takiego scenariusza, jeśli okaże się, że telefony te są niebezpieczne dla użytkowników.

Zainteresowanie Pani komisarz tematem wadliwych Iphone`ów jest spowodowane skargami z Wielkiej Brytanii, Francji, oraz Niemiec. Skargi dotyczyły przypadków, w których produkty Apple wręcz wybuchały. Pani Kuneva ostrzegła firmę Apple, że jeśli zarzuty się potwierdzą i smartfony te będą niebezpieczne dla użytkowników, zostaną wycofane z rynku Unii Europejskiej z powodu wad konstrukcyjnych.

Poniżej prezentujemy wypowiedź Pani Meglena Kuneva:

„Jeżeli produkt okaże się niebezpieczny, nakażemy jego wycofanie. Sprawdzamy obecnie w laboratoriach, co jest przyczyną problemu – sam telefon, bateria, czy też jego niewłaściwe użytkowanie. Potrzebujemy 100-procentowej informacji od jednego z państw członkowskich, że poddany badaniom przedmiot jest niebezpieczny. Jeżeli otrzymamy informację to potwierdzającą od władz francuskich, będę działać w interesie konsumentów ”

Ponadto komisarz zaznacza, ze podobne działania zostały już podjęte względem włoskiej firmy, która produkowała niebezpieczne ekspresy do kawy. Zostały one wycofane z rynku Unii Europejskiej.

Natomiast firma Apple nie podjęła żadnych działań po informacji, ze strony komisarz. Firma dalej upiera się, że problemem nie jest wadliwa konstrukcja ich urządzenia, ale niewłaściwa ich obsługa i działanie sił zewnętrznych.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*