Dobre konta oszczędnościowe

Konta oszczędnościowe są swego rodzaju alternatywą dla lokat terminowych. Cechuje się wyższym oprocentowaniem, które w wielu przypadkach przewyższa to znajduje się na lokacie. Posiadacze konto oszczędnościowych mogą dowolnie i w sposób elastyczny korzystać ze swoich środków finansowych. Choć w przypadku więcej niż jednej wypłaty może zaistnieć konieczność zapłaty.

Dobre konta oszczędnościowe

Na początku 2018 roku oprocentowanie na kontach oszczędnościowych spadło do 3% w skali roku. Obecnie na nic więcej nie możemy liczyć. Cieszyć się natomiast mogą korzystający z produktów doczepnych bezwarunkowo, gdyż jak podaje serwis Bankier mogą zyskać do 2,7% w skali roku. Wybraliśmy cztery banki, które mają do zaoferowania dobre konta oszczędnościowe.

Kobieta w kawiarni rozmawia przez telefon komórkowy
Wybierz dobre konto oszczędnościowe i zarabiaj

T-Mobile Usługi Bankowe ma do zaproponowania konto oszczędnościowe, którego prowadzenie nie wymaga żadnych opłat. Nowi klienci mogą liczyć na oprocentowanie w wysokości 3% w skali roku przez pierwsze trzy miesiące prowadzenia konta. Po tym czasie istnieje możliwość skorzystania z konta promocyjnego o oprocentowaniu 1,5 w skali roku. Ponadto do wyboru jest 5 rożnych walut oraz uzyskanie karty do wypłaty środków (opłata 3 zł na miesiąc).
Bank Millenium z kolei oferuje konto oszczędnościowe Profit dzięki któremu można uzyskać nawet 2,7 % w skali roku.Przy czym ta promocja dotyczy środków do 200 000 zł wpłaconych do czasu 3 miesięcy. Klient nie płaci za otwarcie i prowadzenie rachunku a dodatkowo może dowolnie wypłacać środki bez utraty odsetek (dotyczy pierwszej wypłaty w miesiącu).
Alior Bank proponuje klientom konta oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,5 w skali roku, które obowiązuje przez 4 miesiące do kwoty 100 000 zł. Z kolei podstawowe oprocentowanie wynosi 0,95% nawet przy założeniu, że posiadacz rachunku nie będzie wpłacał nowych środków. Prowadzenie konta lokacyjnego nie wiąże się z przymusem otwarcie rachunku osobistego w Alior Banku. Bank prezentuje również interesującą ofertę na kredyt konsolidacyjny.
Bank ING przedstawia konto oszczędnościowe, którego zysk to 2,5% w skali roku przez pierwsze 4 miesiące prowadzenia rachunku. Przy czym wpłata nie może być wyższa niż 100 000 zł. Dla kwoty powyżej tej sumy standardowe oprocentowanie to 0,7% w skali roku. Ponadto pierwsza wpłata i wypłata gotówki w miesiącu rozliczeniowym nie jest obciążona żadnymi dodatkowymi opłatami.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*