Era oraz konsorcjum Emporia, uderzają w telefonię komórkową Ojca Rydzyka.

Okazuje się, ze Polska Telefonia Cyfrowa (czyli Era) nie chce oddać swoich, oraz potencjalnych nowych klientów operatorowi wRodzinie, której właścicielem jest fundacja Ojca Rydzyka. Okazuje się, że coraz więcej operatorów telefonii komórkowej dostrzega, że gdy osobom starszym zaoferuje się dopasowany do ich potrzeb aparat telefoniczny, to może się takie działanie bardzo opłacić.

Argumentem przemawiającym za takim podejściem jest to, że w Polsce jest ponad 5,1 milionów ludzi, którzy skończyli 65 lat, tylko 37% z nich używa telefonów komórkowych. Takie dane zachęcają przedstawicielstwo austryjackiego konsorcjum Emporia (z którym Era ma podpisaną umowę na dostarczenie aparatów dla seniorów) do określenia celu sprzedaży na poziomie 50 tysięcy komórek dla seniorów, w ciągu 12 miesięcy. Mało tego zgodnie z badaniami statystycznie ten segment rynku rośnie najszybciej inne segmenty są już nasycone), ponadto nie da się ukryć, ale nasze społeczeństwo starzeje się.

Z tego powodu Emporia, otwarła w Polsce przedstawicielstwo, którym kieruje Grzegorz Możdżyński (poprzednio pracował on dla Nokii). Firma spodziewa się, że 50 milionów sztuk w pierwszym roku działalności to dopiero początek, w kolejnych latach według badań tej firmy ma mieć miejsce wzrost sprzedaży telefonów komórkowych seniorom.

Konsorcjum Emporia chce zainwestować w badania nad telefonami dla starszych osób 10 milionów euro w ciągu trzech lat, co będzie stanowiło 15% ich przychodów. Telefony tej firmy projektowane są z udziałem lekarzy laryngologów i okulistów. Dzięki współpracy lekarzy, aparaty poza dużą i czytelną klawiaturą posiadają pomarańczowe, bardzo czytelne wyświetlacze i specjalne głośniki.

emporia-senior

Operator Era, ma nadzieję, że aparaty zdobędą rynek podobnie jak to miało miejsce w Austrii i w Niemczech (w sieciach T-Mobile). Można było spodziewać się takiego ruchu w końcu T-Mobile to największy udziałowiec Ery, a u tego operatora aparaty dla seniorów naprawdę świetnie się sprzedają.

4 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*