Grupa TP znów pokazała na co ją stać – wyjątkowy kontrakt: 24 000 terminali dla GUS-u

9.04.2010 Grupa Telekomunikacji Polskiej (GTP) podpisała z Głównym Urzędem Statystycznym (GUS) umowę na realizację zdaniem wielu nowatorskiego systemu do przeprowadzania ankiet spisowych za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe.

Wydarzenie to jest tym bardziej wyjątkowe, że po raz pierwszy w historii takich spisów, dzięki rozwiązaniu Grupy Telekomunikacji Polskiej , ankieterzy GUS będą mogli on-line przekazywać dane w formie elektronicznej bezpośrednio do baz danych GUS-u. Omawiany tu system będzie wykorzystany przy realizacji dwóch najbliższych spisów będących największymi przedsięwzięciami spisowymi od czasów wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Największe spisy których mowa to Powszechny Spis Rolny 2010 i Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011.

W ramach projektu zostanie dostarczonych 24 tysiące terminali mobilnych, skonfigurowanych specjalnie na potrzeby spisów. Każdy terminal zostanie wyposażony w kryptograficzną kartę SIM sieci Orange (jakby inaczej :)), umożliwiającą bezpieczną transmisję danych spisowych oraz komunikację głosową ankieterów z centrami spisowymi.

Opracowanie projektu systemu oraz jego wdrożenie i zarządzanie będzie realizowane w całości przez Grupę TP, we współpracy z Sygnity – partnerem odpowiedzialnym za część oprogramowania.
Podpisana umowa o wartości ponad 38 milionów złotych jest pierwszym w historii Grupy TP, tak dużym kontraktem na sprzedaż jednemu kontrahentowi ponad 24 tysięcy aktywacji w sieci Orange.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*