Ponownie Iphone 3G S – krótki news

Od jakiegoś czasu sieć obiegają informację o przegrzewaniu się najnowszych IPhonów 3G S. Mało tego urządzenia przy wysokich temperaturach mają w opinii wielu użytkowników się przegrzewać do tego stopnia, że topią one obudowę i mogą poparzyć użytkowników. Nawet samo Apple przestrzega przed użytkowaniem tego urządzenia w miejscach, gdzie temperatura przekracza 35 stopni Celsjusza.

Według inżynierów z nadgryzionego jabłka IPhony 3G S mogą pracować w temp od 0 – 35 stopni Celsjusza. Jeśli temperatura jest wyższa bądź niższa od tego przedziału może dojść do przerwania pracy urządzenia oraz do skrócenia żywotności baterii. Problem jest na tyle poważnym, że firma Apple już przedsięwzięła kroki w tej kwestii. Firma opatentowała rozwiązanie, które pozwoli na monitoring środowiska, w jakim pracują urządzenia tej firmy.

Czujniki zamontowane w urządzeniach mają monitorować wilgotność powietrza, temperaturę, wstrząsy i ewentualne otwarcie obudowy. W ten sposób firma chce się zabezpieczyć przez reklamacjami i zarzutami konsumentów, którzy użytkowali urządzenie niezgodnie z zaleceniami producenta. Jako ciekawostkę należy dodać, że problem przegrzewania się IPhone`ów dotyczy również starszych urządzeń, ale tylko tych, których system operacyjny zaktualizowano do wersji 3.0. Apple zamierza montować nowe czujniki we wszystkich nowych urządzeniach wliczając w to IPod`y.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*