Iphone 4 – specyfikacja techniczna i wady techniczne.

Na wielu portalach o telefonach komórkowych i smart fonach, można przeczytać informacje o tym, że producenci iphone`a 4 przy projektowaniu i budowie swojego najnowszego dzieła nie ustrzegli się paru rażących błędów. Czy rzeczywiście?, poniższy artykuł odpowie na to pytanie.

Nie da się ukryć, że najnowsza odsłona iphone`a wyprzedza poprzednie modele pod względem technologicznym. Poniżej przedstawiamy porównanie najnowszego dzieła z poprzednimi modelami:


Niemniej jednak w najnowszym produkcie występują bardzo poważne wady, o których powinni wiedzieć potencjalni nabywcy. Pierwsza poważną wadą jest:

Gubienie zasięgu.

Samo Apple (producent smart fonu tłumaczy się, że kurczowe trzymanie dowolnego aparatu telefonicznego może powodować tracenie przez niego zasięgu. Takie tłumaczenie jest śmieszne i pozbawione sensu, w końcu podczas rozmowy telefonicznej trzymamy telefon w dłoni i aparat powinien być tak zaprojektowany aby mógł bez problemu pracować w takowych warunkach. W przypadku Iphone`a 4 niestety problemy z gubieniem w ten sposób zasięgu występują, mało tego występują częściej niż w innych urządzeniach. Jeśli weźmiemy w dłoń produkt Apple i złapiemy go tak, że złączymy dwa elementy stalowej ramki (która tak naprawdę jest anteną), to zasięg automatycznie, drastycznie spada. Poprzez określenie drastycznie mam na myśli, że do 0, a nie o na przykład jedną lub dwie kreski. Taka sytuacja uniemożliwi korzystanie z telefonu jako aparatu telefonicznego oraz z Internetu. Aby rozwiązać problem Apple zaleciło trzymać aparat w inny sposób oraz wyprodukowało specjalne etui poprawiające zasięg najnowszego Iphone`a (oczywiście etui nie jest udostępniane użytkownikom bezpłatnie, trzeba za nie zapłacić).
Kolejnym problemem występującym w najnowszym produkcie Apple są:

Przebarwienia ekranu.

ipfonePrzebarwienia mają postać dużych żółtych kropek na ekranie wymienionego smartfona. Według specjalistów takie problemy spowodowane są zbyt szybkim po wytworzeniu montażu w aparacie wyświetlaczy. Nie można montować takich wyświetlaczy od razu po wytworzeniu, niestety terminy związane z premierą urządzenia wymusiły na Apple szybkie ich montowanie stąd problemy. Prawdopodobnie plamy po czasie znikną, poza tym klienci u których w aparacie wystąpił taki problem mogą liczyć na wymianę wadliwego modelu.
Mało tego w niektórych modelach można natrafić na błąd powstały przy procesie składania urządzenia, wtedy przyciski głośności są zamienione (głośniej z ciszej).

Pomimo tych wad najnowszy produkt Apple z pewnością znajdzie rzesze nabywców. Nie od dziś wiadomo, że firma ma wielu fanów, którzy tylko czekają na premierę najnowszego Iphone`a. Oszukani mogą czuć się natomiast nabywcy poprzedniego modelu – iPhone 3GS, którego premiera miała miejsce zaledwie rok temu.

6 komentarzy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*