Komputer bez dostępu do Internetu, czy to ma sens?

Trudno będzie odpowiedzieć na to pytanie, albowiem każdy z nas korzysta z komputera w inny sposób. Dla jednych jest to po prostu maszyna do gier, inni używają swoich pecetów jako maszynę do pracy, wymieniać można długo. Jednak w każdym przypadku Internet znajdzie zastosowanie.

Chociażby w przypadku gracza – większość gier posiada tryb gry multiplayer, czyli możliwość gry z innymi graczami za pomocą Internetu. Z pewnością jest to o wiele ciekawsze, móc pobiegać po wirtualnym świecie ze znajomymi bądź kompletnie nieznanymi nam ludźmi z różnych zakątków świata. Podobnie w przypadku osoby pracującej przy komputerze. Zamiast zapisywać dane na płytach CD/DVD bądź na pamięci flash można pracę wysłać za pomocą chociażby e-maila.

lupa

Jest to rozwiązanie o wiele wydajniejsze, bo nośnik z danymi pracodawcy można podarować dopiero dnia następnego, a maila odbierze kiedy będzie miał chwilę czasu. Warto również wspomnieć, że Internet daje nam dostęp do wielkiej ilości danych, która z pewnością może przydać się w pracy. Niezależnie tak naprawdę czym się zajmujesz – z pewnością ktoś jeszcze pracuje w podobny sposób i być może miał podobny problem i opisał go w Internecie? Warto sprawdzić!

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*