Nexus One pierwszy smartfon od Google.

Stało się. Najbardziej wszystkim znana z wyszukiwarki firma Google zaprezentowała swój nowy produkt, smartfon Nexus One. Telefon wyprodukowany dla Gogle został przez znana tajwańską firmę HTC. Aparat ma wbudowany 3,7-calowe wyświetlacz OLED, procesor Snapdrago firmy Qualcomm i oczywiście system operacyjny napisany przez Google – Android 2.1. Według zapowiedzi przedstawicieli firmy Google, ich najnowsze dzieło ma konkurować z IPhone`m firmy Apple.

Nowy aparat ma wymiary 119 x 60 x 11,5 mm i waży 130 gramów wraz z baterią. Bateria umożliwia prowadzenie do 10 godzin rozmów w sieci 2G i do 7 godzin w sieci 3G. Czas oczekiwania baterii, to 290 godzin (2G) i 250 godzin (3G). Urządzenie Nexus One daje możliwość korzystania z Internetu od 5 do 6,5 godziny oraz na odtwarzanie wideo przez 7 godzin bez konieczności ładowania baterii. Natomiast według zapewnień producenta muzyki będzie można słuchać przez 20 godzin. Baterię w aparacie telefonicznym ładuje się przez USB, lub ładowarkę sieciową.

brunetka z komórką

W kwestiach technicznych Nexus One ma wbudowany wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 800×480, kontrast wyświetlacza wynosi 100 000 : 1, a czas odpowiedzi 1 ms. Producent wbudował w telefon 5-megapikselowy aparat fotograficzny z 2-krotnym zoomem cyfrowym i lampą błyskową. Aparat daje również możliwość nagrywania video w rozdzielczości 720×480 pikseli z prędkości 20 fps lub wyższą. Telefon obsługuje standard Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetoodh 2.1 + EDR, technologie UMTS, HSDPA i HSUPA. Telefon został też wyposażony w odbiornik GPS, cyfrowy kompas i przyspieszeniomierz. Telefon od Google działa w zakresach 850, 900, 1800 i 1900 GHz.

Niewątpliwie duży udział w wydaniu przez Google ich pierwszego telefonu miał Eric Schmidt. Pan Schmidt parę miesięcy temu zasiadał z zarządzie firmy Apple, teraz jest w Google i wie, że dzięki swojemu flagowemu produktowi Iphone, Apple wzbogaciło się o 1,6 mld dolarów netto w samym 3 kwartale 2009. Nie chodzi tu tylko o sprzedaż samego aparatu, ale również o oprogramowanie na niego, przychody Apple, to również sklep z oprogramowaniem APPStore. Premiera nowego aparatu będzie miała początkowo miejsce w USA, natomiast w Europie pierwszy ma go sprzedawać operator Vodafone. Cena aparatu została w USA ustalona na 529 dolarów.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*