Nowy, szybszy IPhone 3G S

Od dnia 31 lipca oficjalnie w Polsce jest dostępny nowy IPhone 3G S. Na chwile obecną wyłączność na sprzedaż w Polsce w abonamencie tego urządzenia mają firmy Orange i Era (oczywiście można zakupić również urządzenie np. z drugiej ręki na Allegro). Na internetowo opiszemy, jak prezentuje się nowe urządzenie, tuż po jego premierze na naszym rynku.

WYGLĄD I OGÓLNE INFORMACJE NA TEMAT PRODUKTU
Iphone 3G S będzie dostępny w dwóch kolorach, czarnym i biały, oraz do wyboru będzie wyposażony w pamięć o pojemności 16 i 32 GB. Aparat wyglądem przypomina stary model, ma dokładnie takie same wymiary i wygląda identycznie. Dla niektórych jest to zaleta dla innych wada. Można powiedzieć, że nic nowego a jednak nie poprawia się czegoś, co jest dobre, nigdy nie można było zarzucić IPhone`owi, że jest brzydkim i nieporęcznym urządzeniem. Brak zmian w wyglądzie zaowocuje również tym, że wszystkie pokrowce i gadżety wykorzystywane i sprzedawane do starego urządzenia będą pasowały do nowego IPhone`a 3G S.

TECHNOLOGIA
O ile nic nie zmieniono w kwestii wyglądu urządzenia, to całkowicie przebudowano jego wnętrze. Nowy IPhone jest wyposażony w 256 mb ram (2 razy więcej niż poprzedni model) oraz silniejszy procesor taktowany częstotliwością 600MHz (poprzedni IPhone miał procesor taktowany zegarem 420 MHz). W IPhonie znajduje się też nowy wydajniejszy układ graficzny Power VR, który wspiera akcelerację sprzętową OpenGL ES 2.0. W ten sposób Appele ma nadzieję na konkurowanie z przenośnymi konsolkami do gier typu Portale Playstation lub Nintendo DS.W kwestiach technologicznych warto zauważyć jeszcze jedno, Appele wzięło sobie do serca słowa krytyki pod adresem baterii, a raczej jej pojemności. W poprzednim urządzeniu starczała ona na początku na parę godzin, zabiegi Apple przy opracowywaniu nowego oprogramowania wydłużyły czas jej pracy poprzez lepsze jej wykorzystanie. Teraz bateria w nowym urządzeniu, jest według zapewnień producentów pojemniejsza o przynajmniej 30% od wykorzystanej w poprzednim modelu..

Nowy bardziej zaawansowany technologicznie IPhone dzięki nowym komponentom pracuje ponad 2 razy szybciej od swojego poprzednika, szybciej ładuje się przeglądarka i programy. W najnowszym dziecku Apple zamontowano lepszą optykę do robienia zdjęć w rozdzielczości 3 Mpix ( w zwykłym IPhone były 2 Mpix). Optyka pozwala nagrywać filmy w rozdzielczości 640 x 480 (VGA) i z prędkością 30 klatek na sekundę (FPS). Trochę zaskakujące jest zastosowanie 3 Mpix optyki, podczas gdy konkurenci montują już nawet 5 Mpix w swoich najnowszych urządzeniach. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że w takich urządzeniach przetwornik jest mały i im większa rozdzielczość tym większy szum, natomiast marketingowo Apple może mieć z tym problem, bo dla większości ludzi więcej Mpix znaczy lepiej.

NIEKTÓRE FUNKCJE
IPhone 3G S został wyposażony w szereg udogodnień dla użytkowników niedowidzących, niewidomych, niedosłyszących a także niesłyszących. Do takich udogodnień należy program czytający informację z ekranu VoiceOver, funkcja Zoom, możliwość wyświetlania białe na czarnym, dźwięk mono i szereg innych udogodnień. Ponadto nareszcie można od razu kasować smsy pojedynczo (nie trzeba czekać na aktualizację oprogramowania jak w poprzedniej wersji urządzenia). W nowym systemie, nad którym inżynierowie z nadgryzionego jabłka pracowali od 2 lat dodano bardzo wiele nowych funkcji, nawet tak podstawowych jak kopiuj-wklej, której brakowało. Tekst zaznacza się, poprzez dwukrotne kwiknięcie na tekst, który chcemy zaznaczyć, w ten sposób pojawi się okno zaznaczenia, które można rozszerzać palcami, a w przypadku złego zaznaczenia, można zdając zaznaczenie potrząsając IPhone`m. Oprócz tego w systemie od razu znajdują się takie dodatki jak elektroniczny kompas, czy sterowanie IPhonem za pomocą głosu.

PODSUMOWANIE
Nowy Iphone na pewno dobrze przyjmie się na polskim rynku i na świecie, ponieważ firma Apple ma wielu zwolenników (obecnie Iphone`a używa około 17 milionów ludzi), a produkty tej firmy są po prostu jednymi z najlepszych i najbardziej dopracowanych. Najtańsza oferta na Allegro za wersję 32 GB wynosi około 2500 zł. Apple jest, więc urządzeniem niestety drogim jak na produkt Apple przystało. Natomiast na pewno premiera nowego IPhone`a 3G S przyczyni się do obniżenia ceny starszego, dobrego modelu, którego możliwości po aktualizacji oprogramowania do wersji 3.0 są takie, jakie powinny być w dniu jego premiery. Może on z powodzeniem zastąpić nowe urządzenie do czasu aż jego cena będzie bardziej przystępna. Na samym końcu warto zaznaczyć, że nowy produkt nie przekona sceptyków i nie zniechęci fanów do tego urządzenia.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*