Play – kontrowersyjna usługa Notka Sms

Od lipca 2010, operator sieci komórkowej Play, rozszerzył funkcjonalność usługi o nawie informacja o próbie połączenia o „Notkę SMS”. Dzięki nowej usłudze użytkownicy PLAY nie tylko otrzymają informacje o nieodebranych połączeniach, ale dzwoniący będzie mógł wysłać krótką „Notkę SMS”. Niestety nowa usługa ma zasadniczą wadę, gdy użytkownik będący także w innej sieci, usłyszy komunikat o niedostępności użytkownika Play i wyśle taką notatkę z konta odbierającego pobrana zostanie opłata.

W rozszerzonej wersji wymienionej usługi każda osoba dzwoniąca do klienta Play gdy jest poza zasięgiem bądź niedostępny usłyszy następujący komunikat:

Abonent chwilowo niedostępny. Możesz wysłać mu bezpłatną „Notkę SMS” z Twojego numeru telefonu. Aby wysłać SMS o treści:

Proszę o pilny kontakt – wybierz 1
Zadzwonię do Ciebie później – wybierz 2
Odezwij się w wolnej chwili – wybierz 3
Myślę o Tobie – wybierz 4
Kocham Cię – wybierz 5
Oddzwoń jak się ogarniesz – wybierz 6

Usługa działa na następującej zasadzie. Jeśli użytkownik Play jest poza zasięgiem lub wyłączy telefon, otrzyma potem SMS z wybraną treścią „Notki SMS”. SMS przychodzi z numeru osoby dzwoniącej. Jeśli dzwoniący nie wybierze żadnej treści, przysłany zostanie zwykły SMS o nieodebranym połączeniu.

Tą rozszerzoną wersję usługi operator włącza stopniowo wszystkim klientom, bez pytania o ich zgodę.

Oczywiście jest możliwość przywrócenia wersji podstawowej usługi (bez „Notki SMS”) – można zadzwonić do Obsługi Klienta, albo ustawić sobie przekierowania połączeń na numer 790998725.

Aby to zrobić wystarczy wpisać następujące kody:

gdy zajęty *67*790998725#
gdy nie odpowiada *61*790998725#
gdy nieosiągalny *62*790998725#

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*