PLAY vs Fresh Ventures – 1:0 dla PLAY

Jakiś czas temu (w tej wiadomości) pisaliśmy o sporze o logo „FRESH” pomiędzy PLAYem a Fresh Ventures. W komentarzach pod tym artykułem wypowiadaliście się, że jest to raczej próba naciągnięcia przez Fresh Ventures operatora komórkowego na odszkodowanie, lub próba pozyskania rozgłosu przez ten klub muzyczny. 14. lipca 2009 roku Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie w tej sprawie

Sąd oddalił wniosek Fresh Ventures o zabezpieczenie roszczeń przeciwko PLAYowi. W ten sposób PLAY może korzystać ze swojego logo i nie może być mowy o żadnym zakazie używania go.

W uzasadnieniu tego postanowienia Sąd wskazał na istotne różnice pomiędzy logami. Ponadto w postanowieniu zaznaczono również, że Fresh Ventures posługuje się swoim logo w różnych kolorach, podczas gdy to słowo w znaku towarowym PLAY jest zawsze tylko jasnozielone z miejscami cieniowanymi.

Postanowienie Sądu nie jest prawomocne i klubowi muzycznemu Fresh Ventures przysługuje prawo do złożenia zażalenia na to postanowione w ciągu 7 dni od doręczenia go.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*