Technologia HSPA – najszybszy na świecie mobilny Internet.

Najszybszym obecnie komercyjnie świadczonym dostępem do bezprzewodowego Internetu szerokopasmowego jest usługa oparta na standardzie HSPA Evolution (High Speed Packet Access Evolution). Usługa pozwala na transfer z prędkością 21 mbps. Na chwilę obecna usługa jest świadczona komercyjnie w jednym kraju na świecie, w Japonii.

Sieć stworzona na bazie HSPA została uruchomiona w Japonii. Obejmuje obecnie swoim zasięgiem obszary takich miast jak Tokio, Osaka, Jokohama i Nagoi. Prędkość, pobierania danych wynosi 21 mbps. Usługę świadczy lider usług szerokopasmowych w Japonii firma Emobile, która posiada bazę klientów liczącą 1,74 mln.

Dostawcą technologii oraz wyłącznym dostawcą elementów sieci rdzeniowej jest Ericsson. Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Firma Ericsson jest również liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G. Dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników na całym świecie.

Usługę HSPA udostępniono komercyjnie 24 sierpnia, dla użytkowników usługa w sposób znaczny podnosi komfort korzystania z Internetu.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*