Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką

Kredytobiorcy decydujący się na konsolidację zadłużenia swój wybór tłumaczą przede wszystkim łatwiejszym spłacaniem kredytu. Jedna rata zamiast kilku jest naprawdę wsparciem dla wielu konsumentów. Z drugiej strony powinni oni również zdawać sobie sprawę z tego, że choć bank, który zaproponuje im konsolidację także chce zarobić. Zatem początkowo atrakcyjne warunki dla danego zobowiązania finansowego mogą w rzeczywistości mocno nadwyrężyć domowy budżet. Nie oznacza to, że kredyty konsolidacyjne nie sprawdzają się. Wręcz przeciwnie, pozwalają dłużnikom nieco odetchnąć, lecz są tak naprawdę kolejnym zobowiązaniem finansowym do uregulowania.

Czym charakteryzuje się kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja zadłużenia polega na połączeniu wszystkich (o ile to możliwe) zaciągniętych kredytów i pożyczek w jedno zobowiązanie finansowe. W zamian klient otrzymuje dłuższy okres kredytowania przez co pozornie wydaje mu się, że płaci mniejszą kwotę niż dotychczas, choć właśnie w tym celu wybierany jest kredyt konsolidacyjny.

białe kawałki puzzli
Konsolidacja zadłużenia czyli połączenie zobowiązań finansowych

Zalety kredytu konsolidacyjnego:

  • spłata tylko jednej raty miesięcznie
  • wysokość raty jest niższa od sumy dotychczas regulowanych
  • zyskanie dłuższego terminu potrzebnego na zwrot kredytu
  • szansa na dodatkową gotówkę

Proces konsolidacji polega na tym, że bank, który oferuje kredyt tak naprawdę spłaca za potencjalnego klienta jego długi, a ten w zamian podpisuje z daną instytucją finansową umowę kredytową na nowych warunkach. Z pewnością jest to wygodne rozwiązanie, wydaje się także dużo tańsze. Jednak gdy przeliczymy ile tak naprawdę zwracamy kapitału względem odsetek, łatwo przyjdzie nam stwierdzić, że konsolidacja wcale nie jest taka opłacalna.

Jakie kredyty podlegają konsolidacji

Sektor bankowy udziela kredytów konsolidacyjnych na spłatę zobowiązań z innych banków oraz ewentualnie SKOK-ów. Mogą to być kredyty i pożyczki ratalne, kredyty samochodowe, pożyczki i kredyty hipoteczne czy zakupy na raty. Jak do tej pory żadna instytucja tej rangi nie wprowadziła do swych usług konsolidacji chwilówek. By to uczynić należy zwrócić się do firm sektora pozabankowego, które umożliwiają połączenie niespłaconych chwilówek w jeden kredyt konsolidacyjny. Ponadto każda osoba zainteresowana tą formą pożyczania musi wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. Wprawdzie jest to kredyt konsolidacyjne dla zadłużonych lecz nie mogą oni mieć zaległości w spłacie swoich zobowiązań finansowych o czym dokładnie informuje ten artykuł https://konsolidacyjnyekspert.pl/kredyt-konsolidacyjny-dla-zadluzonych/.

Konsolidacja z dodatkową gotówką

Obok sposobności scalenia swoich zobowiązań finansowych w jeden kredyt, klienci uzyskują także szansę starania się o dodatkową gotówkę, którą mogą przeznaczyć na dowolny cel. Koszt takiej przyjemności zostaje wliczony do całkowitego kosztu obsługi kredytu konsolidacyjnego. Oczywiście im większa kwota tym więcej klient zapłaci, choć w przypadku konsolidacji zadłużenia szansę na taki zastrzyk gotówki są większe niż gdyby ubiegał się on o tradycyjną pożyczkę gotówkową.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*