TP w losowaniu eliminacyjnym Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej

Mało kto wie, że Grupa Telekomunikacji Polskiej w weekend losowania grup do Euro 2012 zapewniała zaplecze techniczne. Podczas gali losowania grup eliminacyjnych, która odbyła się 7 lutego w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, TP dostarczała wszystkie usługi telekomunikacyjne i transmisji danych.

Na tę okazję w zabytkowych pomieszczeniach wszystkim znanego Pałacu Kultury i Nauki, gdzie miało miejsce losowanie, TP wybudowała pełną infrastrukturę teleinformatyczną. Do uruchomienia wszystkich potrzebnych przy losowaniu usług TP położyła 17 kilometrów kabli oraz 1 km światłowodów. Cały szkopuł polegał na tym, że projekt miał być zrealizowany w ekspresowym tempie, ponadto wymagany był poziom zabezpieczenia w 100 proc. poziomu SLA (czyli czas reakcji na usterkę). Aby zrealizować ten wymóg(ustalony z UEFA) przygotowane zostały procedury reakcji w przypadku awarii, które pozwoliły na zminimalizowanie czasu usunięcia usterek do 1,5 minuty. Telekomunikacja Polska zapewniła łączność głosową do wozów transmisyjnych, umożliwiając tym samym przekaz telewizyjny ceremonii w ponad 100 stacjach telewizyjnych na całym świecie. TP dostarczyła też stały dostęp do sieci korporacyjnej UEFA ponad 100 jej pracownikom.

W cały projekt zaangażowanych było ponad 40 osób, z różnych działów TP, ponadto warto zaznaczyć, że osoby realizujące projekt miały jedynie 48 godzin wszystkie czynności, czyli na przeprowadzenie próby generalnej, dostarczenie usług podczas samej ceremonii losowania oraz demontaż urządzeń i uprzątnięcie pomieszczeń. W czasie losowania w Pałacu Kultury mogło pracować tylko 14 pracowników TP, którzy otrzymali specjalną akredytację UEFA. Zadaniem tego zespołu było zabezpieczenie pełnej sprawności działania usług, monitorowanie sprzętu oraz zapewnienie wsparcia technicznego na miejscu.

W ceremonii wzięli udział reprezentanci 53 federacji piłkarskich z całej Europy, ponad 100 osób z UEFA i przedstawiciele rządu RP z premierem Donaldem Tuskiem na czele. Gościem honorowym był Michel Platini, prezydent UEFA.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*