Komisja Europejska domaga się niższych stawek w Play.

W ostatnim czasie, Komisja Europejska zaapelowała do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, by ten obniżył stawki hurtowe, które płacą inni operatorzy przy połączeniach do sieci Play. Według Komisji Europejskiej, taka dysproporcja jaka ma miejsce w Polsce nie zdarza się nigdzie na świecie. UKE nie podziela zdania komisji i apeluje, że stawek nie zmieni.

Operatorzy tacy jak Orange, Era i Plus muszą płacić za każde połączenie do Play o 250 % więcej niż Play płaci im. Taka dysproporcja ma mieć miejsce do 2014 roku, zdaniem UKE pozwoli to operatorowi Play, który wszedł na Polski rynek w roku 2007 przetrwać i rozwinąć się na polskim rynku. Na chwilę obecną stawki wyglądają następująco, za połączenia do Play zasiedziali operatorzy płacą po 40,41 gr, natomiast Play płaci im 16,77 gr.

budynek

Aż taka dysproporcja bardzo nie podoba się Komisji i wystosowała ona list do UKE z żądaniami zmiany stawek hurtowych a konkretnie obniżenia ich do Play. UKE twierdzi, że list KE to tylko zalecenia a nie żądania i dalej będzie realizować politykę ustalania stawek według własnego uznania. UKE uważa, że w tej kwestii jest całkowicie niezależnym urzędem. Pozostaje mieć tylko nadzieję,, że list rzeczywiście miał formę zaleceń a nie żądania, ponieważ w tej kwestii Polsce grożą ogromne kary finansowe za niestosowanie się do prawa wspólnotowego.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*