Zalety i wady Internetu

Trudno wyobrazić sobie życie bez Internetu. Dzięki niemu możemy utrzymać kontakt ze znajomymi na emigracji, czytać ciekawe i przydatne artykuły bądź po prostu „wirtualne gazety” aktualizowane na bieżąco. Dzięki połączeniu z Internetem możemy rozszerzyć naszą wiedzę o wiele ciekawych informacji i rozwijać nasze hobby.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby za pomocą dostępu do Sieci robić zakupy, pracować bądź po prostu miło spędzić czas grając ze znajomymi w gry internetowe. Jednak niestety – wszystko co ma zalety ma również wady. Siadając rano do komputera łatwo stracić poczucie czasu i kompletnie zatracić się w odmętach tegoż wynalazku. Internet może się stać nałogiem takim samym jak palenie tytoniu bądź alkohol. Ludzie często nie widzą nic złego w tym, iż kolejną dobę spędzili na prowadzeniu bloga bądź oglądaniu zabawnych filmików na popularnych wortalach typu YouTube.

ludzie przy komputerze

Zbyt często również wszelkiego rodzaju czaty, bądź gry internetowe (nie tylko takie jak World of Warcraft, ale również te znane np. z Kurnika) stają się czymś, bez czego nie wyobrażamy sobie życia. Chęć poznania nowych osób z całej Polski bądź całego świata może być silniejsza od nas i zaniedbujemy podstawowe obowiązki. Całe szczęście coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że Internet może być faktycznie niebezpieczny i wiedzą, iż należy unikać spędzania całego wolnego czasu w Sieci, które również może być niebezpieczne dla zdrowia (brak ruchu, otyłość itp.).

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*