Awaryjność usługi Orange Free – mobilny internet.

Minęło parę dni od czasu gdy usługa Orange Free która jest szumnie przez tą firmę nazywana dostępem do Internetu sprawia mi problemy, przypominam że cały czas rozłącza połączenia. Od tamtego czasu już kolejne zdarzenie utwierdziło mnie w przekonaniu, ze moje zdanie na temat Orange było bardzo biedne.

Będąc pracownikiem TP ( jedna grupa kapitałowa z Orange) zawsze broniłem zarówno usług jak i samej firmy odpierając zarzuty że usługi są drogie i złej jakości. Teraz stałem się szczęśliwym klientem (tylko klientem, nie pracownikiem) tej firmy i już zaczynam mieć jej dość. Ostatnio pisałem na łamach internetowo o problemach z usługą i częstych jej rozłączeniach. W dniu 11.04.2011 (czyli po 10 dniach od pierwszego wystąpienia poprzednich problemów trwających do teraz) nastąpiła jednak zmiana, niestety na gorsze. W dniu dzisiejszym od około godziny 14 nie można się w ogóle połączyć z usługa Orange Free. Na infolinii jest umieszczona zapowiedź słowna o tym ze mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do Internetu, i że problem zostanie rozwiązany w godzinach wieczornych. W chwili kiedy pisze te słowa jest godzina 20:15, w mojej opinii godziny wieczorne zmieniły się już raczej na nocne, a przy próbie połączenia modem dalej zwraca następujące informacje:

Będą pracownikiem TP interesowałem się całym rynkiem telekomunikacyjnym, niemniej jednak dużo rzadziej natrafiałem na informację odnośnie ogólnopolskich awarii u innych operatorów niż w przypadku Orange. Na przykład w usługa iPlus albo Era Blueconnect, możliwe że temat takich awarii po ich stronie mi umknął, ale nie da się ukryć, że od paru miesięcy usługa, która w opiniach wielu jest uznawana za gorsza (Play Online) działa cały czas u mojej dziewczyny na laptopie w tej samej lokalizacji. Wynika z tego, że w tym przypadku tańsza usługa jest lepsza.
Zapraszam do dyskusji użytkowników Internetu Plusa, Ery, Play`a i Orange jak w ich lokalizacjach sprawuje się usługa, czy również macie z nią problemy takie jak ja w obu opisanych w poprzednim artykule lokalizacjach, i gdzie jak wspomnę ponownie moja dziewczyna tuż obok mnie korzysta z sieci bezproblemowo od Play?
 
Aktualizacja:
O godzinie 21:20 ponownie odsłuchałem komunikat w BOK informujący o awarii i uzyskałem informację o tym ze awaria zostanie usunięta w godzinach porannych dnia jutrzejszego… mam nadzieje że tym razem dotrzymają słowa.
 
Aktualizacja 2:
Dnia 12.02.2011 rano Internet powrócił w takiej samej postaci jak przed awaria, czyli dalej mnie rozłącza parę razy na minutę jak opisałem to w artykule Orange Free opinie.

12 komentarzy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*