Komunikacja w Internecie

W Sieci możemy znaleźć mnóstwo informacji i niezbędnych danych, niemniej to nie jest jedyna funkcja Internetu. Wielu ludzi głównie traktuje Internet jako narzędzie służące do komunikacji – jak telefon. Dzięki wszelkiego rodzaju czatom, forom dyskusyjnym bądź serwerom IRC możemy komunikować się z ludźmi z całego świata – bez dodatkowych kosztów.

Istnieje również rozbudowany rynek komunikatorów internetowych, w Polsce najpopularniejszym jest Gadu-Gadu i Tlen, niemniej dają nam one dostęp do rozmów jedynie z Polakami, co gdy chcemy nawiązać szersze kontakty? Do rozmów głosowych, tekstowych oraz video konferencji służy głównie program Skype i jeżeli pragniemy poznać obcokrajowców, to sądzę iż będzie on najlepszym wyborem. Za granicą popularne są również komunikatory udostępniane przez Microsoft (MSN) oraz od Yahoo!.

budynek

Istnieje również ogólnoświatowy protokół XMPP, którym również warto się zainteresować. Internet daje nam praktycznie nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o komunikację z innymi internautami. Dzięki ww. programom bądź protokołom internetowym będziemy mogli mieć kontakt z każdym, kto tylko sobie tego zażyczy.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*