Przyszłość Internetu

Internet w ostatnich latach stał się bardzo popularny. Nie da się ukryć, że jego popularyzacja zaskoczyła wszystkich. Wielu sławnych dzisiaj ludzi ze świata technologii informacyjnej nie spodziewało się, iż Internet będzie na tyle popularny i – przede wszystkim – powszechny.

Dzisiaj praktycznie każdy mieszkaniec wysoko rozwiniętego kraju ma dostęp do Sieci, czy to dzięki własnemu komputerowi podłączonemu do Sieci czy też dzięki kawiarenkom internetowym, które można spotkać w wielu popularnych miejscach. To jest teraz, co będzie jednak w przyszłości? Już teraz mamy dostęp do Internetu dzięki telefonom komórkowym czy innym niewielkim urządzeniom (jak palmtop).
Niemniej na tym nie koniec, rozwój technologii zapewni nam jeszcze większą mobilność, być może nawet zwykły zegarek będzie miał możliwość połączenia z Internetem, aby sprawdzić wiadomości znajdujące się w skrzynce e-mail? Podobno Casio pracuje nad zegarkami, które będą pełniły swą podstawową funkcję, a dodatkowo będą odtwarzaczem mp3 wyposażonym w możliwość połączenia z tą globalną siecią. Pomysł ciekawy i na pewno jest atrakcyjny dla wielu ludzi mobilnych – czy jednak wykonalny?

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*